BARAŽ ZA EVROPSKO FUDBALSKO PRVENSTVO MLADIH REPREZENTACIJA: Srbija pobedila Norvešku

Mlada fudbalska selekcija Srbije ostvarila je odličan rezultat u prvoj utakmici baraža za Evropsko prvenstvo. Naša reprezentacija savladala je Norvešku sa 2:0 (1:0), iako igrom nije nimalo oduševila.

No, najvažniji je dobar rezultat pred revanš u Dramenu, koji se igra u utorak. Sa dva gola prednosti, čak i na veštačkoj travi u zaleđenoj Skandinaviji, čini se da bi svetski i evropski fudbalski prvaci u kategoriji igrača do 21 godine starosti, trebali da izbore plasman na kontinentalni šampionat.

Povela je Srbija već u šestom minutu preko kapitena Uroša Đurđevića, koji je iskoristio maestalan dubinski pas Sergeja Milinkovića-Savića, izašao sam pred golmana gostiju i rutinski zatresao mrežu. Gol je pozdravljen aplauzom par hiljada promrzlih gledalaca na stadionu "Partizana", koji su, svakako, očekivali da posle ovako dobrog početka naš nacionalni tim ostvari ubedljiv trijumf nad selekcijom sa krajnjeg severa Evrope. Nažalost, od toga nije bilo ništa. Do isteka uvodnih 45 minuta gosti su dominirali, a naši su se bespotrebno povukli i čuvali minimalnu prednost. To nam se umalo osvetilo u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kada je Veton Beriša lukavo pokušao da iznenadi našeg golmana Vanju Milinkovića-Savića, ali je ovaj bio "budan" i pribran i bez problema zaustavio taj nezgodan šut po zemlji norveškog igrača albanskog porekla.

Nešto bolja partija naših viđena je u nastavku, ali daleko od toga da su gledaoci uživali u nekom atraktivnom fudbalu. Ulazak Andrije Živkovića u 62. minutu malo je prodrmao naš uspavani tim, a ta promena je vrlo brzo i dala konkretan rezultat. U 69. minutu upravo je Živković uputio dobar centaršut sa desne strane, a nespretni Norvežanin Kristofer Haraldsajd je zakucao loptu glavom u sopstvenu mrežu - 2:0 za Srbiju.

Do kraja meča su izabranici Tomislava Sivića kontrolisali igru na terenu, nisu dozvolili rivalu da stvori neke preterano dobre šanse, pa je rezultat ostao nepromenjen, što nam svakako daje velike šanse za uspeh u ovom baražu.

Broj gledalaca u Humskoj se gotovo duplirao u drugom poluvremenu, ali svakako ih nije bilo više od deset hiljada. "Orlići" su svakako zaslužili i veću pažnju srpske sportske javnosti. Nažalost, i oni plaćaju ceh godinama neuspeha naše najjače fudbalske selekcije, kao i srpskih klubova, koji su "topovsko meso" u evropskim takmičenjima, usled čega je u Srbiji poprilično opalo interesovanje za "najvažniju sporednu stvar na svetu".