DRUGA FAZA KOŠARKAŠKE EVROLIGE - 10. KOLO: Zvezda na pragu Top 8, PAO opet pao

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su još jednu veliku pobedu u Evroligi. U desetom kolu Top 16 faze u Beogradu je savladan atinski Panatinaikos sa 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25). "Crveno-beli" su ovim trijumfom, ostvarenim pred preko 18.000 svojih navijača u "Areni", došli na korak od velikog uspeha i plasmana u četvrtfinale najkvalitetnijeg evropskog klupskog košarkaškog takmičenja.

Srpski šampion je dobro započeo meč i poveo sa 6:2. Međutim, atinski "detelinari" su se brzo konsolidovali i uzvratili serijom 0:10, za vođstvo 6:12 u sedmom minutu.

Ništa nije funkcionisalo u napadu Zvezde, koja je prvu četvrtinu završila sa mizernih deset postignutih poena (10:18), uz procenat šuta iz igre od svega 20%. Pritisak igranja u "Kombank Areni" očigledno je više delovao na domaći tim, koji je igrao daleko ispod svojih mogućnosti.

Ništa bolju igru nisu izabranici Dejana Radonjića pružili ni u drugom kvartalu, PAO je imao konstantnu prednost od 7-9 poena sve do same završnice ovog perioda igre. U 18. minutu naš prvak prilazi na prihvatljivih pet poena zaostatka (22:27). Do poluvremena je distanca smanjena za još jedan koš, na veliki odmor odlazi se sa tri poena viška na kontu gostiju - 28:31.sasa pavlovic i kvinsi miler

Presudila je izvanredna igra šampiona ABA lige u trećoj četvrtini. Zvezda je u ovom periodu igre bila ubojita u napadu i neprobojna u odbrani. Serijom 12:1, računajući finiš druge i prvih nekoliko minuta treće deonice, situacija je potpuno preokrenuta u korist srpskog prvaka - 36:32. Izabranicima Aleksandra Đorđevića je "ušla voda u uši", "crveno-beli" su to iskoristili i dobili treći period igre sa čak 25:11. Tako su u poslednju četvrtinu igrači našeg šampiona ušli sa lepih 11 poena prednosti (53:42).

Ipak, poslednja deonica je bila izuzetno uzbudljiva. Posle maksimalnih 13 poena razlike na startu ovog perioda igre (55:42), usledila je ubitačna serija gostiju 0:13, kojom su Atinjani stigli do izjednačenja (55:55). Ipak, nije bilo prevelike drame u završnici. Zvezda je u poslednji minut ušla sa bezbednih "+6" (63:57) i nekako je uspela da sačuva pobedu do kraja, i pored par grešaka - 69:67. Teška i prilično srećna pobeda našeg prvaka, najverovatnije vredna plasmana među osam najboljih ekipa u Evropi.

tarens kinsi najbolji

Najbolji u pobedničkom timu bili su Amerikanci Tarens Kinsi (19p, 4sk, 3ol) i Kvinsi Miler (16p, 5sk, 2as, 2al, 3blk).

Rezultati 10. kola, grupa E: CRVENA ZVEZDA - Panatinaikos 69:67, Lokomotiva Kuban - Fenerbahče 52:55, Cedevita - Unikaha 78:91 i Darušafaka - Efes 68:72.

Tabela: Fenerbahče 9-1, Lokomotiva Kuban 7-3, Crvena zvezda, Panatinaikos 6-4, Efes 4-6, Darušafaka, Unikaha 3-7, Cedevita 2-8.

Grupa F, rezultati: Žalgiris - Real 75:90, Broze Baskets - Olimpijakos 72:71, Laboral Kuća - Himki 98:83, Barselona - CSKA 100:98 pp (85:85).

Tabela: CSKA, Laboral Kuća 7-3 Real 6-4, Himki, Barselona 5-5, Olimpijakos, Broze Baskets 4-6, Žalgiris 2-8.