KVALIFIKACIJE ZA EP U RUKOMETU: Podvig Srbije, velika pobeda u Rumuniji

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Rumuniju u meču trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj - 23:22 (13:9). Domaćin je bio veliki favorit pred ovaj duel kao lider grupe i tim koji beleži bolje rezultate u poslednjih nekoliko godina, ali su naši momci pokazali da ih niakda ne treba otpisivati.

Meč u Baja Mareu pratilo je nešto preko dve hiljade gledalaca.

U prvom poluvremenu viđena je veoma čvrsta igra srpskog nacionalnog tima, koji je za uvodnih 30 minuta dozvolio Rumunima da postignu samo devet pogodaka.

U nastavku je našim asovima malo ponestalo snage, pa je domaćin stigao do egala, najpre kod 15:15, a zatim i 18:18. Ipak, na četiri minuta pre kraja imali smo dva gola viška na svom kontu (22:20), ali je, zahvaljujući katastrofalnoj greški naših u napadu Rumunija na svega petnaestaka sekundi pre kraja meča došla nadomak boda (22:22).

No, to nije bio kraj, naš najefikasniji igrač Petar Nenadić šokirao je lukavim prizemnim šutem rumunskog golmana, njegove drugove i publiku, postigavši efektan pogodak za slavlje Srbije - 23:22.

Petar je postigao čak sedam golova u ovom važnom duelu kvalifikacija, a sa po četiri pogotka značajan učinak u napadu imali su Đorđić i Đukić. Realno, pobedu je ipak donela odbrana, naši golmani su ovoga puta bili sigurni i imaju velike zasluge za trijumf.

Izabranici Jovice Cvetkovića su tako na oba gostovanja (u Poljskoj i Rumuniji) zabeležili vredne trijumfe, a, nažalost, ubedljivo su poraženi pred svojim navijačima od Belorusije.

U drugom meču trećeg kola u kvalifikacionoj grupi 2, Belorusija je deklasirala Poljsku sa 32:23. Poljaci su bili favoriti naše grupe pre početka kvalifikacija, a sada čvrsto drže "fenjer" i skoro su bez izgleda za plasman na EP u Hrvatskoj.

Tabela grupe 2 posle 3. kola: Rumunija, Belorusija, SRBIJA 4 boda, Poljska 0.

Naš selektor, Jovica Cvetković, nije krio oduševljenje zbog pobede u Baja Mareu:

-"Odigrali smo jednu izuzetno tešku utakmicu. Pripremali smo se za igru Rumunije, ali smo imali strašno malo vremena, samo četiri treninga. Zato čestitam mojim igračima, jer su ispoštovali sve ono šta smo se dogovorili. Uspeli smo da taktički iznenadimo protivnika odbranom 3-2-1, koju nije mogao da očekuje od nas. Sve akcije u napadu smo sprovodili uspešno, a to je bilo iznenađenje za protivnika. Odigrali smo utakmicu "s mozgom" i dali svoj maksimum na terenu, što nam je donelo pobedu. Rumuni su igrali najbolji rukomet na startu kvalifikacija i imaju jednog od najboljih svetskih trenera, Paskvala. Ipak, ovo je tek prvo poluvreme i za nas i za njih" - konstatovao je Cvetković.

Kapiten reprezentacije Srbije, Žarko Šešum, najavio je veliku borbu u Kragujevcu:

- "Još jedan težak meč, u dosta lošim uslovima za igru, bilo je velika vrućina u hali. Zaslužili smo pobedu, mada smo, realno, imali i malo sreće sa poslednjim šutom Nenadića. Čestitam mojim momcima na pobedi koja nam je oduzela puno energije. Igrali smo kao tim, srećni smo zbog bodova, idemo da pobedimo i u Kragujevcu"- izjavio je Šešum.

Revanš meč, dakle susret četvrtog kola kvalifikacija Srbija-Rumunija igra se u nedelju, sa početkom od 20 časova u kragujevačkoj dvorani "Jezero".

ATP/WTA KI BISKEJN: Novak prilično lako pobedio Džona Iznera, u finalu protiv Endija Marija ZAVRŠENE XXXI LETNJE OLIMPIJSKE IGRE U RIO DE ŽANEIRU: Uspeh Srbije, čak osam medalja EVROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU BARSELONA 2018: Srbija u finalu, rutnski trijumf protiv Hrvatske DRUGA FAZA KOŠARKAŠKE EVROLIGE - 13. KOLO: Katastrofa Zvezde protiv Darušafake ZAVRŠENO OTVORENO PRVENSTVO FRANCUSKE ROLAN GAROS 2023: Đoković osvojio titulu i potvrdio status najboljeg tenisera sveta svih vremena TENISKI KUP FEDERACIJA - SVETSKA GRUPA B, PLEJ-OF: Srbija ispala u Evro-afričku zonu SUTRA POČINJE OTVORENO PRVENSTVO FRANCUSKE U TENISU: Povoljan žreb za Novaka, očajan za ostale srpske predstavnike ATP 250 SIDNEJ: Veliki uspeh Viktora Troickog, pregazio Žila Milera za šesto finale u karijeri ZAVRŠENA 1. FAZA KOŠARKAŠKE EVROLIGE 30. KOLO: CSKA Moskva ubedljivo najbolji, Zvezda na 14. mestu OTVORENO PRVENSTVO FRANCUSKE U TENISU 2018 - DRUGO KOLO: Novak ide dalje, Dušan ispustio pobedu protiv Zvereva US OPEN 2017 - DRUGO KOLO: Viktor i Aleksandra idu dalje, Janko nije mogao više FINALE LIGE EVROPE U FUDBALU: Novi trijumf Sevilje, Liverpul nokautiran u drugih 45 minuta KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO FUDBALSKO PRVENSTVO: Prvi poraz Srbije, meč odluke sa Gruzijom u Beogradu ZAVRŠENI KVALIFIKACIONI TURNIRI ODBOJKAŠICA ZA OLIMPIJSKE IGRE U TOKIJU 2020: Srbija uspešna u Poljskoj, jak otpor domaćina u meču odluke EVROPSKO PRVENSTVO FUTSAL BEOGRAD: Podvig Srbije, Portugalija pala u prepunoj "Areni"