LIGA EVROPE U FUDBALU: Novi podvig Partizana, preokret i pobeda u Alkmaru

Fudbaleri Partizana ostvarili su još jedan veliki trijumf u gostima u petom kolu grupe L Lige Evrope. Beogradski "crno-beli" slavili su u Alkmaru protiv AZ-a sa 2:1 (0:0), nakon još jednog preokreta, karakterističnog za ovogodišnja izdanja našeg šampiona. Poveo je domaći tim golom Souze u 48. minutu, ali je udarni tandem Partizana Abubakar Umaru (65. minut) - Andrija Živković (89) doneo preokret i veoma važnu pobedu u Holandiji.

abu umaru

Izjednačujući gol Umaru je postigao glavom, posle dobrog centaršuta Ninkovića.

Kamerunac u redovima srpskog šampiona zaslužio je epitet igrača utakmice. Umaru je rešio pobednika duela, pošto je fantastičnim prodorom, pored dvojice odbrambenih igrača holandskog tima i dodavanjem  kao "na tacni" za Živkovića, omogućio našem zlatnom "orliću" da veoma lako i efektno zatrese mrežu rivala i obezbedi trijumf za Partizan.

Umaru i Živković imaju fantastičan učinak u takmičenju po frupama Lige Evrope. Obojica su postigla po četiri pogotka u isto toliko nastupa. Odličan napad "crno-belih" tokom cele ove sezone kvari "šuplja" odbrana, koja veoma lako prima golove. To je osnovni uzrok katastrofalnih rezultata Partizana u domaćem prvenstvu, verovatno najgorih u klupskoj istoriji. Ipak, u evropskim utakmicama beogradski tim pokazuje kvalitet i dostojno reprezentuje srpski klupski fudbal. U ovoj sezoni naš prvak je ostvario više evropskih pobeda nego svi naši predstavnici u poslednjih deetak godina.

ser zika

Posle petog kola Partizan u potpunosti drži sudbinu u svojim rukama. Posle trijumfa Atletik Bilbaoa u Augzburgu (3:2), srpski šampion ima tri boda prednosti nad Nemcima. Pošto je u Bavarskoj slavio sa 3:1, "crno-bele"  do evropskog proleća vode pobeda, remi ili čak i poraz sa jednim golom razlike ili 0:2 u Beogradu. Dakle, ako ne bude rezultatske katastrofe pred svojim navijačima, Partizan će ostvariti jedan od od najvećih uspeha u svojoj istoriji, bar kada se radi o periodu posle raspada Jugoslavije.