LIGA ŠAMPIONA EVROPE U VATERPOLU: Prva pobeda Partizana, Galatasaraj zapretio u finišu

Vaterpolisti Partizana ostvarili su prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona Evrope. Na Banjici je teškom mukom savladan turski Galatasaraj - 9:8 (1:2, 4:2, 3:1, 1:3), objektivno kvalitetnija i iskusnija ekipa od srpskog prvaka. Na sreću, mladi vaterpolisti beogradskih "crno-belih" neiskustvo su nadoknadili ogromnom borbenošću, što im je i donelo pobedu u duelu sa favorizovanim turskim timom.

vaterpolisti partizana

Izabranici Vladimira Vujasinovića bili su bolji u većem delu meča, ali je malo nedostajalo da se sve to "prospe" u poslednjoj četvrtini, kada su gosti iz Istanbula došli na prag izjedanačenja. Ipak, ostvarena je važna pobeda za samopouzdanje igrača našeg šampiona, koji ove godine ima ubedljivo najmlađi tim u elitnom evropskom takmičenju.

vujasinovic

Utakmicu su bolje otvorili gosti, koji su pogocima iskusnih internacionalaca Slobodana Nikića i Mlađana Janovića, dobili uvodni kvartal (1:2). Do poluvremena, Partizan se konsolidovao i uspeo da svega par sekundi pre velikog odmora pogotkom Gavrila Subotića dođe do minimalne prednosti - 5:4. U trećoj deonici viđena je najbolja igra srpskog šampiona, koji sa tri uzastopna pogotka dolazi do ubedljive prednosti od 8:4. Iako je delovalo da je sve gotovo, iskusna ekipa Galatasaraja, koju sa klupe predvodi legenda Partizana i našeg vaterpola, Igor Milanović, uspela je da pripreti u poslednjoj četvrtini, ali su ipak bodovi ostali u Beogradu.

Najefikasniji akter duela bio je Subotić sa tri pogotka. Po dva gola postigli su Jakšić i Radojević u redovima srpskog prvaka, dok su dvostruki strelci za goste bili igrači sa naših prostora - Nikić, Janović i Pasković.