TENISKI KUP FEDERACIJA - SVETSKA GRUPA B: Podvig Aleksandre Krunić, poraz Jovane Jakšić

Posle prvog dana plej-of meča za opstanak u Svetskoj grupi B Federejšn kupa između Srbije i Belgije, rezultat je 1:1. Naša reprezentacija nastupa u oslabljenom sastavu, posle povlačenja Ane Ivanović i otkaza Jelene Janković i Bojane Jovanovski zbog povreda. Ipak, Aleksandra Krunić je ko zna po koji put dokazala da je pravo "lavlje srce", ostvarila je novi podvig u dresu nacionalnog tima, pobedivši renomiranu teniserku iz Belgije, dvostruko bolje rangiranu Kirsten Flipkens (60. na svetskoj listi, prvi reket Srbije u ovom duelu je tek 120.), nakon dva uzbudljiva seta - 6:4, 7:6 (10:8).

Dobru igru pružila je i Jovana Jakšić (185. teniserka planete), pogotovo u prvom setu, koji joj je izmakao sa pra grešaka u finišu. Ipak, jedina igračica iz top 50 u ovom duelu reprezentacija, Janina Vikmajer (42. na WTA listi), takođe je slavila maksimalnim rezultatom i donela izjednačenje Belgiji - 5:7, 0:6.

aleksandra krunic

Od početka meča videlo se da je Aleksandra rešena da pokuša da iznenadi favorrizovanu rivalku. Već u prvom gemu na servis Belgijanke Krunićka je stigla do tri vezane brejk lopte (0:40), a treću priliku uspela je da realizuje i povede sa 1:0. Stečenu prednost naša teniserka je uspešno održala do kraja prvog seta, a jedinu priliku za ri-brejk Flipkens je imala u četvrtom gemu, ali je Novosađanka uspešno prebrodila tu situaciju. Do kraja prve deonice nije bilo velike drame, a poslednji gem je Aleksandra rešila u svoju korist "sa nulom" i tako povela sa 1:0 u setovima (6:4).

Mnogo uzbudljiviji i neizvesniji bio je drugi set, koji je i potrajao čak sat i tri minuta. Uloge su bile zamenjene u startu, Flipkens je prva došla do brejka i prednosti od 0:2. Uzvratila je Krunićeva ri-brejkom za 1:2, ali nije uspela da to i potvrdi, već je odmah u narednom gemu ponovo izgubila svoj servis (1:3). Kod 1:4 delovalo je da smo blizu trećeg seta, ali srpska Fed kup heriona Aleksandra Krunić nije tako mislila, podigla je nivo igre i vezala tri gema za poravnanje na 4:4. U 11. gemu isfrustrirana Belgijanka totalno popušta pred upornom Krunićkom i sa nulom gubi svoj servis (6:5). Ipak, to nije bio kraj uzbuđenjima.

Aleksandra se malo uplašila velike pobede i naredni gem na svoj servis prilično loše odigrala i izgubila ga. U taj-breku, najpre je Krunićka stekla ubedljivu prednost (5:2), zatim je izgubila čak četiri poena u nizu i dala rivalki set loptu (5:6) i to na njen servis, da bi, nakon dve spasene set lopte, ipak uspela na kraju da završi meč u dva seta i donese važan poen Srbiji

jovana jaksic i janina vikmajer

I durgi meč bio je vrlo borben, pogotovo prvi set, u kom je Jovana Jakšić bila potpuno ravnopravna sa mnogo bolje rangiranom protivnicom, Nažalost, kada je sa par svojih grešaka ispustila šansu da reši uvodnu deonicu u svoju korist, u nastavku je Jakšićevoj ponestalo energije i prilično lako je izgubila drugi set, mada nije zaslužila da to baš bude "sa nulom". Ipak, Janina Vikmajer je igračica koja je pobeđivala i članice top-tena, pa je svakako otpor Jakšićke u ovom duelu bio za svaku pohvalu.

Publika u "Pioniru" je bila malobrojna, kao nažalost i u mnogim drugim situacijama kada smo domaćini u Beogradu. Ipak, tih par stotina ljudi koji su došli da podrže naše devojke, bili su odlični i napravili su bolju atmosferu nego u nekim situacijama, kada je bilo prisutno nekoliko hiljada, ali "pozorišnih" gledalaca.