US OPEN 2014: Novak bez izgubljenog seta do četvrtfinala, Aleksandra umalo do nove senzacije

Novak Đoković plasirao se u 22. uzastopno četvrtfinale na Gren slem turnirima, po čemu je drugi najuspešniji teniser u istoriji, odmah iza neprikosnovenog Rodžera Federera. Ovaj statistički podatak dovoljno govori kakav kontinuitet dobrih rezultata ima prvi teniser sveta i zato je apsolutno zasluženo na čelu teniskog karavana. Novak je do osam najboljih stigao bez izgubljenog seta u četiri duela, ni odlični Nemac Filip Kolšrajber nije uspeo u tome, iako je imao priliku za to u drugoj deonici igre kod 4:5 i 30:40. Na kraju - 3:0 (6:1, 7:5, 6:4) za našeg asa.

Novakov naredni rival je Britanac Endi Mari. Lukavi Škot takođe je maksimalnim rezultatom savladao šampiona Montreala, Francuza Žoa Vilfrida Congu - 7:5, 7:5, 6:4. Conga je veliku šansu propustio u drugom setu, kada je imao brejk prednosti, ali potpuno je zakazao u finišu, kada je dozvolio protivniku da mu čak dva puta oduzme servis i potpuno preokrene set, a time i ubrza kraj meča.

Nažalost, Aleksandra Krunić nije uspela da napravi novu senzaciju i pobedi dvostruku finalistkinju US Opena, Viktoriju Azarenku - 6:4, 4:6, 4:6. Aleksandra je bila bolja u većem delu meča, mogla je da sve reši u dva seta, ali presudilo je veće iskustvo bivše najbolje svetske teniserke, možda i umor, pošto je naša Federejšen kup reprezentativka morala da odigra i tri meča kvalifikacija pored tri kola u glavnom žrebu. Bez obzira na poraz, naša mlada teniserka je na ovom Gren slemu napravila ključni preokret u svojoj karijeri i sada ima veliku šansu za još veći proboj ka vrhu WTA liste.

Srbija je tako ostala bez predstavnika u ženskom singlu, pošto je prethodno i Jelena Janković neočekivano eliminisana od tinejdžerke Belinde Benčić. Mlada Švajcarkinja slavila je u dva seta - 7:6 (8:6), 6:3, a meč je odlučen u prvom setu. Tada je Jelena dva puta servirala da dobije taj deo igre i propustila tri set lopte, što je koštalo poraza u taj-breku, a kasnije i u meču.