EVROPSKO PRVENSTVO FUTSAL BEOGRAD: Podvig Srbije, Portugalija pala u prepunoj

EVROPSKO PRVENSTVO FUTSAL BEOGRAD: Podvig Srbije, Portugalija pala u prepunoj "Areni"

Reprezentacija Srbije u futsalu pobedila je velikog favorita Portugaliju sa 3:1 (1:1) u drugoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Bio je to fantastičan meč, u kom su srpski majstori malog fudbala nadmašili sebe i sasvim zasluženo obezbedili prvo mesto u grupi A i lakšeg protivnika u četvrtfinalu. Zabeležen je i novi rekord u poseti na jednoj utakmici grupne faze na UEFA Euro futsal šampionatima, 11.161 gledalac je bio prisutan u "Areni".

publika u areni futsal

Srbija je povela u osmom minutu pogotkom našeg najefikasnijeg igrača na ovom šampionatu, Mladena Kocića (tri gola u dva meča). Nakon vođstva našeg nacionalnog tima, usledila je inicijativa Portugalaca, koji su imali više loptu u svom posedu. Srpski fudbaleri su se uspešno branili sve do 15. minuta, kada je viđena nevrovatna majstorija Rikardinja. Trenutno najbolji futsal igrač sveta postigao je gol koji je već dobio epitet najlepšeg u istoriji Evropskih šampionata. Omaleni Portugalac je, posle nekoliko finti, prvo spoljnim felšom prebacio zbunjenog Pršića, a zatim je topovskim volej udracem zakucao loptu pod prečku gola nemoćnog Aksentijevića. Definitivno, "golčina" kakva se retko viđa, nešto u stilu velemajstora "velikog" fudbala, Dijega Armanda Maradone.

gol rikardinja

Objektivna srpska publika pozdravila je aplauzom ovaj fantastastičan pogodak gostiju.

Naši igrači su kratko bili u šoku, ali su se brzo pribrali. Na veliki odmor otišlo se sa nerešenih 1:1, a to je bio rezultat koji je odgovarao Portugalu, pošto su dali Sloveniji gol više od nas (6:2, Srbija slavila sa 5:2). Prvo mesto u grupi značilo je da se u četvrtfinalu ide na Ukrajinu, umesto najjače zemlje sveta u futsalu, Španije.

Svesni te činjenice i bodreni od preko 11.000 navijača, srpski majstori malog fudbala odigrali su fantastično drugo poluvreme. Portugalci su igrali dobro i delovalo da je bez većih problema čuvaju nerešen rezultat i čekaju priliku iz kontre. Međutim, u 36. minutu sledi velika majstorija srpskih igrača. Najpre je kapiten našeg tima Marko Perić odigrao piruetu u stilu legendarnog Zinedina Zidana, povukao je nekoliko igrača na sebe i posle rolinga unazad prosledio loptu do Slobodana Rajčevića. Srpski reprezentativac je izašao sam ispred golmana gostiju i majstorski ga savladao spoljnim felšom, polukružnim udarcem, koji je podsetio na pogotke našeg slavnog rukometaša Mileta Isakovića.

slavlje srbije

Ovaj fenomenalan gol Srbije itekako je poremetio Portugalce koji su u poslednja četiri minuta meča krenuli na sve ili ništa. Izveli si golmana, uveli još jednog igrača i pokušavali da iskoriste do brojčanu prednost. Nisu uspeli u tome, naši su se umešno branili, čak propustili nekoliko prilika da ubace loptu u praznu mrežu, "s kraja na kraj" terena.

Ipak, početkom poslednjeg minuta, još jedan pogodak naših. Kocić je brzo i lukavo izveo aut, pronašao usamljenog Miloša Simića, koji je zakucao loptu iz blizine u gol Portugala i doneo veliko slavlje na terenu i tribinama.

Parovi četvrtfinala su Srbija (A1) - Ukrajina (B2) i Španija (B1) - Portugalija (A2), posle završenog takmičenja u grupama A i B. Naši svoj meč igraju u ponedeljak od 18,30 časova, dok će komšije sa Iberijskog poluostrva odmeriti snage od 21h.

U grupama C i D rasplet je danas, igraju Rusija - Hrvatska i Češka - Italija. Rusi i Italijani su apsolutni favoriti za prvo mesto u svojim grupama, dok će druge pozicije najverovatnije pripasti dvema selekcijama iz bivšeg SSSR-a, Kazahstanu i Azerbejdžanu.