Blog

EVROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU MAĐARSKA 2014: Poraz Srbije u

EVROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU MAĐARSKA 2014: Poraz Srbije u "večitom derbiju"

U trećem kolu Evropskog prvenstva u vaterpolu, koje se održava u Mađarskoj, branilac titule, reprezentacija Srbije, doživela je prvi poraz (u prva dva duela naši su savladali autsajdere Nemačku sa 12:7 i Francusku sa 16:5). "Plavi" su poraženi od domaćina šampionata u "večitom derbiju" dve najuspešnije svetske nacije u ovom sportu sa 8:6 (2:0, 3:3, 2:2, 1:1). U izuzetno tvrdom i ne naročito lepom meču za gledanje, presudila je prva četvrtina, u kojoj su Mađari stekli dva gola prednosti i tu razliku zadržali do kraja meča, bodreni od čak 6.100 navijača. Obe ekipe igrale su izuzetno čvrsto u odbrani, a znatno lošije u napadu, pogotovo naši "delfini" koji nikako nisu uspevali da nađu rešenje za fenomenalnog golmana mađarske reprezentacije, Atilu Dekera, pa ne čudi katastrofalna realizacija igrača više našeg tima (svega 3 pogotka iz čak 14 situacija kad je protivnički igrač bio isključen, Mađari takođe slabih 2 od 7). Naš čuvar mreže, Gojko Pijetlović, takođe je bio odličan, ali nas je totalna nemoć u napadu koštala poraza, za šta veliki deo krivice snosi i jedan od naših najboljih golgetera, Andrija Prlainović, koji je neoprezno, već u 11. minutu, završio utakmicu zbog isključenja.

Strelci za Srbiju bili su: Filip Filipović i Stefan Mitrović po 2, a Živko Gocić i Miloš Ćuk po 1 pogodak, dok su za domaćina, aktuelnog svetskog šampiona, golove dali: Norbert Madaraš, Marton Vamoš i Deneš Varga po 2, a Mikloš Gor-Nađ i Adam Deker po 1.