SVETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU ZA DAME: Srbija bolja od Japana u meču odluke

Srpske rukometašice najzad su odigrale nešto bolju odbranu i uspele su da zabeleže prvu pobedu na Svetskom prvenstvu. Srbija je slavila protiv Japana - 27:22 (13:12), u duelu koji je najverovatnije i odlučio ko će proći u narednu fazu takmičenja.

Jedina varijanta u kojoj bi naša reprezentacija bila eliminisana je poraz izabranica Saše Boškovića od Tunisa u poslednjem kolu grupne faze, uz trijumf Japanki nad Mađarskom.

Koliko je to malo verovatno, dovoljno govori činjenica da je selekcija sa severa Afrike izgubila sve mečeve sa 10 i više golova razlike.

srbija napad

Srbija je loše započela meč sa Japanom, nakon uvodna tri minuta na semaforu je pisalo 1:3. Tada se razigrala Dijana Radojević, koja je postigla tri pogotka u seriji naših rukometašica 4-0.

Do poluvremena - "klackalica", rezultatski egal je bio na 11:11.

Naš nacionalni tim na veliki odmor odlazi sa minimalnom prednošću - 13:12.

Ravnopravna borba i rezultatska neizvesnost traju i u prvom delu nastavka. U 38. minutu zabeležen je poslednji nerešen skor u meču (16:16), a tada sledi nova mini-serija Srpkinja (ponovo 4-0, od 40. do 44. minuta), koja je definitivno slomila otpor čvrste ekipe sa Dalekog Istoka.

Do kraja meča prednost naše selekcije kretala se od tri do šest golova razlike, a na kraju je meč završen sa 27:22 za Srbiju.

Kao lider naše reprezentacije u napadu i najefikasnija igračica u gotovo svim mečevima izdvojila se Katarina Krpež Šlezak. Somborka je protiv Japana postigla šest pogodaka, a gol manje dala je Jovana Stoiljković. Po tri puta su se u strelce upisale čak pet naših reprezentativki - Janjušević, Rajović, Georgijev, Radojević i Liščević. Kod rivalki su odskočile Išitate i Sunami koje su po pet puta bile uspešnije od naših golmana.

srbija daje gol

Na golu našeg tima, Jovana Risović je imala 13 odbrana (od 30 šuteva, uspešnost 42%), dok je Ana Kačarević zaustavila tri šuta (od osam upućenih, 38%). Tako je prvi pristojan učinak naših čuvara mreže rezultovao je i prvom pobedom Srbije.

U ostalim mečevima u našoj grupi A postignuti su sledeći rezultati: Crna Gora - Tunis 37:26 i Mađarska - Danska 29:22.

Posle katastrofe protiv Crnogorki, Mađarice su odigrale fenomenalno, baš kao u meču sa nama, i, neočekivano, veoma ubedljivo savladale favorizovanu selekciju domaćina.

Tako je nakon četiri odigrana kola lider grupe Crna Gora sa 7 bodova, Danska i Mađarska imaju po 6, Srbija 3, Japan 2, a Tunis je bez poena.