Blog

DRUGA FAZA KOŠARKAŠKE EVROLIGE - PRVO KOLO: Nezaslužen poraz Zvezde u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare veliku pobedu na startu druge faze Evrolige. Beogradski "crveno-beli" nesrećno su poraženi od Efesa u Istanbulu - 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12), iako su bili bolji u većem delu meča i minut pre  kraja treće četvrtine imali velikih 15 poena razlike (55:70). Nažalost, izuzetno tendenciozno "domaćinsko" suđenje u poslednjem kvartalu, kad arbitri "nisu videli" veliki broj prekršaja turskih košarkaša, poslednji tri sekunde pre kraja meča nad Cirbesom, presudilo je pobednika ovog duela. Uzrok poraza, sem loše arbitraže, je i velika nervoza Zvezdinih igrača u prelomnim trenucima utakmice, kao posledica neiskustva u duelima ovakvog nivoa, što je omogućilo domaćinu da dođe do preokreta i važne pobede.

zakucavanje

Zvezda je izvanredno odigrala prvo poluvreme. Nakon ravnopravne borbe u uvodnoj deonici, u drugoj četvrtini izabranici Dejana Radonjića potpuno su nadigrali veoma snažan i skup tim Efesa, prepun američkih košarkaša. Na veliki odmor se otišlo sa lepom prednošću našeg šampiona od 10 poena razlike (44:54), pa je trener Efesa, legendarni Dušan-Duda Ivković, u poluvremenu imao težak zadatak da trgne iz letargije svoje igrače.

Nije mu to uspelo u trećem kvartalu. nastavili su "crveno-beli" sa odličnom igrom sve do 29. minuta i pomenutih 55:70. Tada su neobjašnjivo stali i dozvolili rivalu da napravi mini-seriju od 6:0 za manje od minuta. Ipak, pred poslednji period igre i dalje su imali lepu prednost od 61:72.

efes

Zvezdaši su, nažalost, katastrofalno započeli poslednju deonicu i za svega minut i po dozvolili novu veliku seriju Efesa od 9:0. Međutim, i pored toga minimalna prednost je do samog finiša bila na strani gostiju iz Beograda.  Na dva minuta do kraja meča bilo je 81:84, ali je ipak na kraju "tas na vagi" pretegao u korist Turaka. Domaći košarkaši su preko Darija Šarića, tri sekunde pre kraja, stigli do nezaslužne pobede. Šut Maika Cirbesa za pobedu Zvezde izblokiran je u poslednjoj akciji, pošto je prethodno fauliran, ali su arbitri ostali nemi.