EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE: Francuska prejaka, meč odluke sa Makedonijom

Rukometaši Srbije doživeli su ubedljiv poraz od Francuske u drugom kolu Evropskog prvenstva u Poljskoj - 26:36 (16:19). Minimalan i nezaslužen poraz od domaćina, ostavio je traga na našim igračima, pa u duelu sa aktuelnim olimpijskim, svetskim i evropskim prvacima nisu pružili dobru partiju kao na startu. Ipak, poraz je previsok u odnosu na dešavanja na terenu. U 41. minutu bilo je samo četiri gola razlike za rivala (21:25), kada je nastupio krah naših. Serijom 0:4 za sedam minuta, od čega je tri gola dao Nikola Karabatić, "trikolori" stiču nedostižnu prednost (21:29), čime je pobednik meča bio rešen. Do kraja susreta razlika je narasla na deset golova, više zbog bezvoljnosti i malodušnosti naših rukometaša, nego zbog dobre igre Francuza.

galski petlovi

Bez obzira na kvalitet protivnika, neprijatan poraz za izabranike Dejana Perića, naročito kad se radi o psihološkom planu. Sada je u poslednjem kolu neophodna pobeda protiv Makedonije za prolaz dalje, pošto imamo lošiju gol razliku i nerešen rezultat vodi komšije u drugu fazu takmičenja.

Igrom kao protiv Poljaka na startu sigurno idemo dalje, ako budemo mlitavi kao protiv Francuske izvestan je ekspresan povratak kući.

zarko sesum

Najbolji u srpskom timu bio je Žarko Šešum sa sedam pogodaka iz osam šuteva. Igra u napadu i nije bila toliko loša, ali smo ponovo bili "mekani" u odbrani. Ovoga puta su naši golmani imali zaista katastrofalan učinak, Darko Stanić i Slaviša Đukanović su ukupno odbranili samo pet šuteva od 41 upućenog, što iznosi mizernih 12%. Sa tako neraspoloženim čuvarima mreže, nije čudo da smo doživeli ubedljiv poraz. Da je naš selektor stao na gol, malo je verovatno da bi imao lošiji skor od svojih izabranika.

Levi bek reprezentacije Srbije, Žarko Šešum, posle meča je izjavio:

"Presudio je veći kvalitet Francuza. Možda je malo previše tih 10 razlike na kraju, ali smo rotirali, šansu su dobili i neki igrači koji su prvi put u karijeri igrali protiv ovakvih rukometnih veličina sa druge strane. Iskustvo se stiče sa godinama igranja na ovakvom nivou. Nema nam druge, moramo sada pokazati karakter, koji verujem da posedujemo. Neophodno je da se dobro oporavimo i odigramo najbolje meč sa Makedonijom, koji nam znači plasman u drugu rundu."

Makedonija je u izuzetno tvrdom meču izgubila od domaćina Poljske - 23:24 (13:11). Ponovo su Makedonci bili odlični u prvom poluvremenu, a popustili su u samom finišu utakmice.

Posle dva kola, situacija u našoj grupi A, koja se igra u Krakovu, je sledeća. Francuska i Poljska imaju po dve pobede i obezbedile su prolaz dalje, a u međusobnom duelu odlučiće pobednika grupe. "Trikolori" imaju neuporedivo bolju gol-diferenciju od +17 (Poljska +2), pa im je dovoljan i nerešen rezultat da budu prvi u grupi.

Srbija i Makedonija su bez bodova, mi sa gol-razlikom 54:65, a naš naredni rival je nešto bolji (46:54).

Meč odluke se igra sutra, sa početkom od 18,15 časova.