ZAVRŠEN ROLAN GAROS, ĐOKOVIĆ VLASNIK SVA ČETIRI GREN SLEMA: Novak šampion!!!

Novak Đoković je najzad ostvario svoj san i pobedio na "Rolan Garosu"! Srpski teniser je u finalu nadigrao Britanca Endija Marija u četiri seta - 3:6, 6:1, 6:2, 6:4.

Drugi teniser sveta pružio je odličnu igru, ali nije mogao da do kraja parira supermotivisanom Novaku. Posle meča, Škot, koji je Đokovićev vršnjak i dobar drug još od pionirskih dana, kao pravi sportista "skinuo je kapu" pred čovekom koji ga je pobedio u finalu pariskog Gren slema.

Mari nije krio divljenje i strahopoštovanje prema Noletovom podvigu i apostrofirao je činjenicu da je ovo prvi put posle čak 47 godina da je neki teniser osvajač sva četiri najveća turnira u nizu. Davne 1969. godine to je pošlo za rukom Australijancu Rodu Lejveru.

nole i edni drugari

Dakle, naš as ne samo da je osvojio tzv. "karijerni Gren slem" i postao osmi igrač u istoriji tenisa koji je uspeo da podigne pehar na sva četiri najveća turnira, nego je od danas vlasnik svih najvećih trofeja u "belom sportu" istovremeno, što nikada nije uspelo čak ni Rodžeru Federeru i Rafaelu Nadalu. Nije pretenciozno reći da je ovo najveći uspeh nekog igrača u eri profesionalnog tenisa. Dominacija Đokovića je potpuna, on iz dana u dan postavlja nove rekorde i ispisuje stranice istorije ovog sporta.

Prvi set u finalu No1e je odigrao stegnuto, pritisak "moranja" da najzad dođe do poslednjeg velikog turnira koji mu je nedostajao u karijeri, potpuno ga je sputao. Zato je prilično ubedljivo izgubio uvodnu deonicu, pre svega zbog neuporedivo većeg broja neiznuđenih grešaka (10, Mari samo 2).

Ipak, to je bilo sve što je Škot uspeo da uradi u ovom finalnom duelu. Naredna dva i po seta srpski teniser je igrao briljantno. Dobio je ekspresno drugi i treći set sa 6:1, 6:2 i poveo sa 5:2 u četvrtom. To je bio pravi Novak, imao je duplo više vinera od rivala, uz identičan broj grešaka i delovalo je da će lagano do prve titule na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Blizina pobede učinila je da se našem asu opet malo "skratila ruka", Britanac je uspeo da veže dva gema u nizu i smanji na 5:4. Bilo je malo drame i tom završnom gemu, posle 40:15 i dve meč lopte Nole je sebi zakomplikovao život "duplom", ali je sve ipak završenom hepiendom. Treća meč lopta bila je srećna i Novak Đoković došao je do prvog "kupa musketara".

mugurusa

U konkurenciji dama, slavila je španska teniserka Garbinje Mugurusa, koja je u dva seta nadigrala Serenu Vilijams - 7:5, 6:4. Baskijka je osvojila prvi Gren slem u karijeri, a od sutra je i druga teniserka sveta.

U kokurenciji muških dublova slavili su Španci, Mark i Felisijano Lopez, koji su nadigrali blizance Brajan - 6:4, 6:7 (6:8), 6:3.

Kod dama, francuski dubl Kristina Mladenović - Karolin Garsija bio je bolji od ruskog tandema Jekaterina Makarova - Jelena Vesnina, nakon tri seta - 6:3, 2:6, 6:4.

Na ovom meču, pored slavlja domaćina, viđene su i srpske zastave, pošto je Mladenovićeva poreklom sa naših prostora.

Upravo u igri ženskih parova, ali kod juniorki, Srbija je došla i do drugog pobedničkog trofeja na ovogodišnjem "Rolan Garosu". Olga Danilović, koja ima samo 15 godina, slavila je u paru sa španskom igračicom Paulom Arijas Manjon protiv prvih nosilaca iz Rusije, Olesje Pervušine i Anastasije Potapove - 3:6, 6:3, 10:8.

olga danilovic

Sem Noleta, "karijerni Gren slem" u Parizu kompletirao je i Indijac Leander Paes u konkurenciji mešovitih dublova. Miks Paes-Martina Hingis u finalu je bio bolji od hrvatsko-indijske kombinacije, Ivana Dodiga i Sanije Mirze, nakon super taj-breka - 4:6, 6:4, 10:8.

EVROPSKO PRVENSTVO FUTSAL BEOGRAD: Srbija bez finala, za bronzu sa Kazahstanom ATP MASTERS ŠANGAJ, WTA TURNIR U LINCU: Novak i dalje gazi, Aleksandra Krunić u četvrtfinalu EVROPSKO PRVENSTVO U DŽUDOU 2017 VARŠAVA: Aleksandar Kukolj osvojio prvo zlato za Srbiju EVROPSKO PRVENSTVO ZA KOŠARKAŠE 2017: Srbija pregazila Italiju, Rusija na putu do finala VIMBLDON 2017 - DRUGO KOLO: Siguran trijumf Novaka, Dušan pružio jak otpor Federeru ZAVRŠENO DVORANSKO ATLETSKO EP U BEOGRADU: Ivana Španović superiorno do zlata, zamalo svetski rekord OTVORENO PRVENSTVO AUSTRALIJE U TENISU MELBURN 2021 - ČETVRTFINALE: Spartanac Đoković ukrotio Zvereva, Cicipas šokirao Nadala EVROPSKO PRVENSTVO ZA ODBOJKAŠICE U AZERBEJDŽANU I GRUZIJI: Srbija u četvrtfinalu, lako do prvog mesta u grupi FINALE KUPA RADIVOJA KORAĆA U NIŠU: Mega Leks osvojio prvi trofej u klupskoj istoriji ZAVRŠENO EVROPSKO PRVENSTVO ZA ODBOJKAŠE 2019: Srbija po treći put na evropskom tronu, Uroš Kovačević MVP takmičenja ROLAN GAROS: Serena Vilijams nokautirana u drugoj rundi VIMBLDON - DRUGI DAN: Prošli Jelena Janković i Viktor Troicki, kraj za Jovanovsku i Krajinovića EVROPSKO PRVENSTVO U RVANJU U RIGI: Nemeš i Maksimović doneli još dva srebra Srbiji FINALNI TURNIR SVETSKE LIGE U VATERPOLU BEOGRAD 2019: Srbija šampion, obezbeđen i plasman na Olimpijske igre u Tokiju naredne godine ZAVRŠENO OTVORENO PRVENSTVO AUSTRALIJE U TENISU MELBURN 2021: Novak i dalje nedodirljiv, Medvedev bez grama šanse u finalu