SVETSKA LIGA U VATERPOLU, DRUGO KOLO: Nova pobeda Srbije, jak otpor Španije

Podmlađeni sastav vaterpolo reprezentacije Srbije uspeo je da ostvari novu pobedu u Svetskoj ligi. Izabranici Dejana Savića slavili su u Novom Sadu protiv raspoložene reprezentacije Španije - 13:12 (3:1, 4:3, 2:4, 4:4). Do teške pobede aktuelni svetski i evropski šampioni došli su 45 sekundi pre kraja, pogotkom Strahinje Rašovića.

Srbija je pružila daleko bolju igru u prvom poluvremenu. Podmlađeni sastav, bez Gocića, Nikića, Subotića, Rističevića i Mitrovića, igrao je poletno pred punim SPENS-om i već u sedmom minutu stekao prilično ubedljivu prednost od tri gola razlike - 3:0. Tu prednost srpski "delfini" su zadržali i prilikom odlaska na veliki odmor - 7:4.

srbija vaterpolo novi sad

U trećoj četvrtini dolazi do priličnog pada u igri naših vaterpolista, koji od 9:6 dozvoljavaju Špancima da u finišu ovog dela igre priđu na samo gol zaostatka- 9:8. U poslednjem kvartalu rivali po prvi put dolaze do izjednačenja na 9:9. Posle teške i neizvesne borbe Srbija stiče prednost od dva gola razlike (12:10), ali se gosti ne predaju i još jednom dolaze do rezultatskog egala - 12:12. Na svega 50 sekundi pre kraja meča Srbija dobija igrača više i koristi tu šansu. Golom Strahinje Rašovića dolazimo do odlučujućeg vođstva od 13:12. Španci prošuštaju priliku za izjednačenje pošto pogađaju stativu 17 sekundi pre kraja i tako Srbija slavi još jednu pobedu.

Ovo je čak 30. trijumf u nizu najbolje vaterpolo selekcije sveta, a 20. uzastopna pobeda ako se računaju samo one koje su ostvarene u regularnom toku meča. Od poslednjih 45 utakmica srpski "delfini" dobili su čak 43, uz po jedan poraz i remi, što dovoljno govori o našoj dominaciji u ovom sportu.

dejan savic

Najefikasniji u našem timu bili su Strahinja Rašović i Andrija Prlainović sa po tri pogotka, dok je kod gostiju sa Pirinejskog poluostrva dominirao Giljermo Molina sa čak pet golova.

Posle dva kola Srbija vodi u grupi B sa maksimalnih šest bodova. Doduše, runda nije kompletirana, pošto je duel reprezentacija Crne Gore i Francuske odložen zbog terorističkih napada u Parizu.