ATP MASTERS 500 KVINS (LONDON): Viktor Troicki nadigrao Džona Iznera i izborio polufinale

Viktor Troicki nastavlja sa pobedama i, već sada se slobodno može konstatovati, igra najuspešniju sezonu u karijeri na travnatoj podlozi. Posle finala Štutgarta, naš as je uspeo da se plasira i u polufinale "Kvinsa", turnira velike tradicije, koji je u Masters 500 kategoriji ATP turnira. Srpski teniser u četvrtfinalu je nadigrao Amerikanca Džona Iznera u dva seta - 7:6 (7:5), 6:3.

viktor i izner

Više od odličnog rezultata raduje fantastična igra Troickog, koji je protiv američkog gorostasa bio gotovo nepogrešiv i nije protivniku dozvolio gotovo nikakvu šansu da dobije meč. Sigurnim servisom i bekendom Viktor je uspostavio potpunu kontrolu duela, protivnik nije imao nijednu brejk loptu u celom toku meča, dok je srpski as čak 11 puta imao priliku da oduzme servis 2,08 metara visokom Amerikancu. A zna se da je Izner možda i najbolji server u svetu tenisa.

viktor orao

Viktor je u meču zabeležio izuzetno dobar odnos direktnih poena i neiznuđenih grešaka (28:7), a jedino opuštanje u celom toku duela dozvolio je sebi nakon ubedljivog vođstva (6:1) u taj-breku prvog seta. Tada je propustio čak četiri set lopte, od toga dve na svoj servis, ali je ipak uspeo da se skoncentriše i smiri i realizuje poslednju, petu šansu za osvajanje seta.

U drugom setu nije bilo dileme. Srpski teniser je napravio jedan brejk, a više puta je ugrožavao servis Amerikanca, ali se ovaj izvlačio servis-bombama. Međutim, kada je stekao prednost brejka, drugi reket Srbije je bez problema priveo meč kraju.

Bila je to možda i najbolja partija Troickog na travi u karijeri, zaista je potpuno dominirao u meču i odigrao briljantno.

vile

Protivnik u polufinalu je najteži mogući, prvi nosilac i treći teniser sveta Endi Mari. Ljubimac domaće publike provukao se "kroz iglene uši" protiv odličnog Luksemburžanina Žila Milera - 3:6, 7:6 (7:2), 6:3.

Britanac vodi sa 6:0 u međusobnim duelima protiv Troickog.

Na "Kvinsu" je Škot slavio tri puta (2009, 2011 i 2013).