Blog

VATERPOLO LIGA ŠAMPIONA EVROPE: Partizan ispustio pobedu i na kraju jedva spasao bod

Vaterpolisti Partizana odigrali su nerešeno na gostovanju u Turskoj protiv Galatasaraja - 9:9 (2:4, 1:3, 4:1, 2:1), što je "crno-belima" prvi bod u gostima u aktuelnom izdanju Lige šampiona. Iako je bod izboren pogotkom Draška Gogova svega 17 sekindi pre kraja meča, više razloga za nezadovoljstvo posle ovog duela svakako ima naš šampion, koji je u trećoj četvrtini imao ogromnu prednost od četiri gola razlike (4:8).

drasko gogov

Meč je počeo vođstvom turskog tima. Naš reprezentativac Slobodan Nikić doveo je Galatasaraj u vođstvo, ali je već u sledećoj akciji Mateja Asanović je izjednačio. Partizan je ušao u izvanrednu seriju od 0:4 i ubedljivo rešio prvu četvrtinu u svoju korist (2:4). Sredinom druge deonice Turci su prišli na na 3:4, a onda je opet usledio novi golgeterski niz beogradskih "crno-belih". Izabranici Vladimira Vujasinovića su tri puta zaredom zatresli mrežu crnogorskog reprezentativnog golmana Miloša Šćepanovića (Gogov dva puta i Subotić iz peterca) i na veliki odmor otišli sa ubedljiva četiri gola prednosti (3:7).

Vodili su srpski vaterpolisti u trećem kvartalu sa 4:8, ali tada su posustali i daleko iskusniji tim Galatasaraja je preuzeo stvari u svoje ruke. Slobodan Nikić je u poslednjem minutu treće četvrtine doveo Turke na zaostatak od samo jednog gola (7:8). Poslednja deonica bila je vrlo uzbudljiva i neizvesna. Domaćin je izjednačio u 26. minutu pogotkom Ozbeka (8:8), a 40 sekundi pre kraja meča crnogorski reprezentativac Mlađan Janović je zaključio seriju domaćih od 5:0 i pogodio za 9:8. Ipak, Gogov je u poslednjem napadu "crno-belih" bio uspešan i doneo vredan bod Partizanu.

galata partizan vaterpolo

Draško Gogov i Gavril Subotić su sa po tri gola bili najefikasniji u timu srpskog šampiona, dok su kod domaćina identičan golgeterski učinak imali Slobodan Nikić i Nesfet Ozbak.

To što su na kraju su naši mladi vaterpolisti došli u situaciju da se spasavaju poraza, iako su imali ubedljivo vođstvo, posledica je neiskustva i nedovoljnog samopouzdanja ekipe našeg prvaka. Ne treba zaboraviti da Partizanov sastav čine praktično omladinci, prosek godina prvotimaca je jedva nešto preko 18.

Imajući u vidu finansijsko stanje u našim vaterpolo klubovima, koji su gotovo svi pred gašenjem, iako je reč o najtrofejnijem kolektivnom sportu u Srbiji, rezultati "crno-belih" u evropskoj eliti su sasvim dobri, nije preterano reći čak i iznad očekivanja.

Ostali mečevi osmog kola igraju se u subotu.

Izvesno je da će iz B grupe, u kojoj je Partizan, na fajnal-siks putovati Pro Reko, Solnok i Jug, dok je u A grupi skoro sve otvoreno.

Rezultati osmog kola, B grupa: Galatasaraj – Partizan 9:9. Subota: Solnok – Jug, Pro Reko – OŠC.

Plasman: Pro Reko 16, Jug 16, Solnok 15, OŠC 9, Partizan 7, Galatasaraj 1.